Tapety Prowansja 

Tapety Prowansja

Tapety w stylu prowansalskim

Głównymi cechami stylu prowansalskiego są naturalność, prostota i bliskość natury. Zadaniem tapet utrzymanych w tej stylistyce jest wprowadzenie do wnętrza radosnego klimatu. W Prowansji na ścianach muszą znaleźć się tapety prowansja utrzymane w ciepłej kolorystyce. Istotne jest również to, aby tapety miały ciekawą f...

Tapety w stylu prowansalskim

Głównymi cechami stylu prowansalskiego są naturalność, prostota i bliskość natury. Zadaniem tapet utrzymanych w tej stylistyce jest wprowadzenie do wnętrza radosnego klimatu. W Prowansji na ścianach muszą znaleźć się tapety prowansja utrzymane w ciepłej kolorystyce. Istotne jest również to, aby tapety miały ciekawą fakturę i były utrzymane w jasnych barwach. To pozwoli na właściwe zaaranżowanie przestrzeni. Na tapetach prowansalskich mogą znaleźć się motywy florystyczne, które są charakterystyczne dla tego stylu. W końcu bliskość natury jest jego wyznacznikiem.

Tapety do salonu

Mogą to być duże kwiaty lub malutkie kwiatuszki umieszczone na delikatnych łodygach. Im bardziej zwiewnie i radośnie, tym lepiej. W końcu we wnętrzu urządzonym w stylu prowansalskim musi być po prostu radośnie i wesoło. Popularnym motywem jest także Toile de Jouy. Przedstawia on sielankową scenerię, na której widoczny jest jeden akcent. Jest nim kolor. Zwykle takie tapety tworzone są przy wykorzystaniu koloru niebieskiego lub czerwonego. Umieszczając taką tapetę w salonie, możesz odmienić swoje wnętrze i wprowadzić do niego trochę Prowansji.

Tapety ścienne do domu

Twój salon będzie przypominał ten, który znajduje się w willi w Tulon. Jeżeli styl prowansalski jest Ci bliski, wybierz tapety z paskami. Motyw ten jest również bardzo charakterystyczny dla Prowansji. Zwykle są to pasy delikatne, mające jasne kolory. Delikatnie urozmaicają przestrzeń na ścianie i wprowadzają do wnętrza subtelną dekorację. Dobrym pomysłem na stworzenie we wnętrzu nieco mocniejszej dekoracji jest wybranie fototapet przedstawiających obrazki rodem z Prowansji. Mogą to być sielankowe scenerie z piękną przyrodą, kwiatami i urokliwymi domkami.

Tapety na ścianę do mieszkania

Na tapetach mogą zostać przedstawione także lawendowe pola. Wystarczy, że salon będzie miał dodatki w fioletowych barwach, a na pewno taka ściana idealnie wpasuje się w aranżację wnętrza. Ważne jest, aby podczas wybierania tapet do wnętrz, zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze są oczywiście tapety papierowe, ze względu na ich bardzo atrakcyjną cenę. Z powodzeniem można umieścić je w salonie oraz sypialni, a także w pomieszczeniach, w których nie jest zbyt wilgotno.

Tapety do sypialni

Do kuchni najlepsze będą tapety winylowe, które można czyścić na mokro. Są odporne na wilgoć. Będą stanowiły świetną alternatywę dla płytek ceramicznych. W związku z tym, że przedpokój zwykle najbardziej narażony jest na zabrudzenia, warto wykorzystać tam tapety z raufazy. Jest to rodzaj dużo bardziej wytrzymały od tapet papierowych.

Więcej
Pokaż 1 - 4 z4 prezentów