Lampy wbudowane retro 

Lampy wbudowane retro

Oświetlenie retro wbudowane

Ogromne możliwości oświetlenia wnętrza dają retro lampy wbudowane. Ich uniwersalność sprawia, że w zależności od sposobu ich rozmieszczenia oraz ilości zastosowanych punktów świetlnych, te same lampy mogą dać zupełnie inny efekt. Pozwoli to na stworzenie oświetlenia wyjątkowego pod każdym względem i przede wszystkim u...

Oświetlenie retro wbudowane

Ogromne możliwości oświetlenia wnętrza dają retro lampy wbudowane. Ich uniwersalność sprawia, że w zależności od sposobu ich rozmieszczenia oraz ilości zastosowanych punktów świetlnych, te same lampy mogą dać zupełnie inny efekt. Pozwoli to na stworzenie oświetlenia wyjątkowego pod każdym względem i przede wszystkim unikalnego. Drugiego takiego na pewno nie będzie. Punkty świetlne mogą zagwarantować zarówno podstawowe oświetlenie we wnętrzu, jak i doświetlić wybrane jego fragmenty. Należy pamiętać, że wygląd tych lamp nie ma większego znaczenia, ponieważ są to oprawy wpuszczane w sufit, a więc zupełnie niewidoczne. Lampy wbudowane są powszechnie wykorzystywane w wielu pomieszczeniach, także tych urządzanych w stylu retro.

Lampy retro

Ich montaż nie sprawia większych problemów, ponieważ są chowane pod płytami gipsowo-kartonowymi, a widocznym elementem jest zaledwie płaska powierzchnia oprawy przylegająca do ściany lub sufitu. Takie punkty świetlne można rozmieścić na całej powierzchni ściany lub sufitu lub na wybranych fragmentach. Wszystko tak naprawdę zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Najważniejszą zaletą punktowego oświetlenia jest możliwość wytworzenia ciekawego efektu świetlnego we wnętrzu. Takie oświetlenie może być wspomagającym dla oświetlenia retro, które będzie znajdowało się na suficie czy ścianach bocznych.

Oświetlenie w stylu retro

Będzie wspomagającym, niewidocznym akcentem, który dostarczy do wnętrza dużą ilość światła. Każde pomieszczenie powinno być bardzo dobrze oświetlone. Trzeba pamiętać, że aranżacja wnętrza z wykorzystaniem tego typu oświetlenia powinna być staranna i bardzo dobrze przemyślana. Należy wszystko bardzo dobrze zaplanować. Potrzebna jest dobra wyobraźnia, aby punkty świetlne zostały właściwie rozmieszczone po całym pomieszczeniu. Trzeba wcześniej przewidzieć efekt świetlny, który zostanie uzyskany, zanim lampy wbudowane zostaną umieszczone na suficie. Później na ich przestawienie będzie już za późno i po prostu nie będzie to możliwe. Warto więc najlepiej wcześniej przygotować projekt aranżacji świetlnej we wnętrzu.

Oświetlenie retro

Każde rozwiązanie można będzie wtedy w bardzo dobry sposób przemyśleć. Wykonanie takiego oświetlenia będzie wtedy właściwe, a osiągnięty efekt zadowalający. Jeżeli aranżacja wnętrza retro ma uwzględnić wbudowane lampy, trzeba do nich dobrać właściwe oświetlenie sufitowe oraz oświetlenie boczne. Dzięki temu, że cała przestrzeń zostanie wypełniona dobrej jakości światłem, pomieszczenie będzie przytulne, domowe i komfortowe, czyli takie jakie powinno być w stylu retro.

Więcej