Poduszki dekoracyjne 

Poduszki dekoracyjne

Poduszki do salonu

Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych w pomieszczeniu są poduszki dekoracyjne. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim na sofie lub narożniku w salonie. Często są jednak układane także jako dekoracja na łóżku w sypialni. Dobrze dobrane poduszki będą w stanie podkreślić piękno każdego wnętrza. Sprawią, że aranżacj...

Poduszki do salonu

Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych w pomieszczeniu są poduszki dekoracyjne. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim na sofie lub narożniku w salonie. Często są jednak układane także jako dekoracja na łóżku w sypialni. Dobrze dobrane poduszki będą w stanie podkreślić piękno każdego wnętrza. Sprawią, że aranżacja przestrzeni będzie kompletna. Przy wyborze rozmiaru poduszek, należy przede wszystkim sprawdzić to, jak dużą mamy kanapę lub sofę. Jeżeli posiadać 3-osobową sofę, spokojnie poduszki o wymiarach 45x45 cm lub 50x50 cm będą odpowiednie.

Poduszki na kanapę

Nie należy decydować się na mniejsze modele, ponieważ będą one po prostu wyglądały dziwnie i będą niepraktyczne. Jeżeli jednak narożnik w Twoim salonie jest naprawdę bardzo duży, lepiej postawić na poduszki dekoracyjne w rozmiarach XL, czyli mające wymiary 60x60 cm lub nawet 70x70 cm. Sprawią one, że narożnik zostanie ładnie wypełniony, a przestrzeń stanie się bardzo przytulna. Do sofy z niskim oparciem, charakterystycznej dla nowoczesnego stylu, najlepsza będzie klasyczna poduszka mająca wymiary 40x40 cm. Można będzie wygodnie usiąść na takiej kanapie i podłożyć sobie poduszkę pod plecy.

Poduszki na narożnik

Nie trzeba będzie jej wtedy zabierać z powierzchni sofy. Poduszki w tych rozmiarach można także wykorzystać do dekoracji foteli. Będą wygodnym uzupełnieniem fotela, który wykorzystujesz do czytania książek lub gazet. Najbardziej popularnym kształtem poduszek jest kwadratowy. Można jednak spotkać także poduszki prostokątne, okrągłe lub wałki. To, jaki kształt będzie dla Ciebie najlepszy, w dużej mierze zależy od tego, do czego chcesz ją używać. Jeżeli chcesz, aby poduszka zapewniała Ci wygodę podczas siedzenia i odpoczywania, a także nie było żadnych problemów z umieszczeniem jej pod plecami, wybierz model kwadratowy, czyli standardowy.

Dekoracyjne poduszki do domu

Są to poduszki najbardziej wszechstronne i można je w pełni dostosować do swoich potrzeb. Prostokątne poduszki sprawdzą się wtedy, gdy chcesz zapewnić sobie podporę pod szyję lub dolne partie kręgosłupa. Jeżeli jesteś właścicielem kanapy skórzanej, najlepiej będą na niej wyglądały poduszki-wałki. Nie będą one ześlizgiwały się z takiej powierzchni i stanowiły będą lepsze podparcie dla lędźwi. Poduszki dekoracyjne mają przede wszystkim wprowadzić do wnętrza efekt dekoracyjny. Dlatego musisz wybrać ich rozmiar, kolor oraz kształt także pod względem efektu, jaki chcesz uzyskać. Jeżeli Twoje wnętrze ma być nowoczesne, muszą znaleźć się w nim poduszki proste i klasyczne. Natomiast jeżeli wnętrze ma być glamour, poduszki o charakterystycznych kształtach oraz efektownych kolorach będą zdecydowanie lepszym wyborem.

Więcej