Nowoczesne plafony 

Nowoczesne plafony

Plafony sufitowe nowoczesne

Do każdego wnętrza pasuje zwięzłe i funkcjonalne oświetlenie, zamontowane blisko sufitu. Nowoczesne plafony to najpopularniejsze źródła światła, których znaczenie nie zanika w skromnym wnętrzu domu i wytwornej atmosferze ekskluzywnych restauracji lub hoteli. Sufitowe lampy są poszukiwane przez właścicieli zwykłych mie...

Plafony sufitowe nowoczesne

Do każdego wnętrza pasuje zwięzłe i funkcjonalne oświetlenie, zamontowane blisko sufitu. Nowoczesne plafony to najpopularniejsze źródła światła, których znaczenie nie zanika w skromnym wnętrzu domu i wytwornej atmosferze ekskluzywnych restauracji lub hoteli. Sufitowe lampy są poszukiwane przez właścicieli zwykłych mieszkań i wiejskich domków, praktycznie wyparły żyrandole z aranżacji instytucji edukacyjnych, biur i lokali komercyjnych.

Plafon nowoczesny

Plafony sufitowe - nowoczesne źródła światła do każdego pomieszczenia. Wprowadzając do pomieszczenia estetyczne plafony sufitowe nowoczesne wnętrze nabierze ekskluzywnego wyglądu. Pojawienie się na rynku takiego oświetlenia wywołało duże zainteresowanie wśród mieszkańców typowych budynków wielopiętrowych, gdzie wysokość sufitu nie pozwalała na instalowanie masywnych długich żyrandoli, ale wymagała dość wysokiej, jakości oświetlenia, Klasyczne oprawy sufitowe produkowane są najczęściej w kształcie okrągłym, ich prawdziwym celem było zastąpienie dekoracyjnych listew w środku przestrzeni sufitu.

Plafony kryształowe nowoczesne

Postęp techniczny przyczynił się do zaprojektowania oświetlenia w centralnej części sufitu i wtedy pojawiły się praktyczne i stylowe plafony sufitowe. Elementy architektury dekoracyjnej (sztukaterie) stały się prototypem nowoczesnych rozwiązań. Z reguły oprawy oświetleniowe są wyposażone w metalowe okucia (wykonane z aluminium, stali stopowej i chromowanej, itp.). Korpus może być również wykonany z tworzywa sztucznego, drewna, szkła.

Nowoczesne plafony do salonu

Nasze plafony, które stały się źródłem oświetlenia, mogą posiadać wnętrze wypolerowane na połysk, matowe lub wykonane z lustra. Metal, szkło, kryształ, włókno szklane, tkaniny, a nawet guma to wiele wariantów konstrukcji takiej lampy sufitowej, która generują światło o pożądanym nasyceniu, i gęstości wypełnienia. Kupując takie źródła światła można podążać za dzisiejszymi trendami mody. Popularność urządzeń nie zanika z biegiem lat.

Dlaczego nowoczesne plafony dominują w modzie?

  • Wszechstronność. Kwadratowe, okrągłe, półokrągłe lampy sufitowe o złożonej geometrii i rozmiarach nadają się do wnętrz o dowolnym nowoczesnym stylu. Minimalizm, hi-tech, surowy kubizm, wszędzie takie rodzaje oświetlenia będą wyglądać odpowiednio i harmonijnie.
  • Ergonomia. Niezależnie od liczby źródeł światła, plafony nadają się do pomieszczeń o małej kubaturze, zajmują niewiele miejsca w obszarze sufitu, nie wprowadzają dysonansu w postrzeganie przestrzeni przy niskich sufitach.
  • Komfort. Wszystkie plafony sufitowe nowoczesne i te bardziej klasyczne, których szklana oprawa może być w pełni otwarta lub zamknięta służą, jako źródło dyskretnego, rozproszonego światła. Wysokiej, jakości oświetlenie delikatnie otacza całą przestrzeń, nie oślepia oczu.
  • Bezpieczeństwo. Lampy sufitowe takie jak eleganckie plafony z jednym źródłem światła nie zawierają małych elementów dekoracyjnych, lub prętów. Zalecane są do instalacji w pokojach dziecięcych, ponieważ dziecko nie będzie w stanie dosięgnąć urządzenia. Wielu producentów, opracowuje całe kolekcje urządzeń do pokojów dziecięcych: w nich oprawa wykonana z bezpiecznych materiałów np. włókna szklanego. Stosowane są nieogrzewane lampy LED, sufit może być ozdobiony stylizowanymi ornamentami i figurami tematycznymi, rysunkami.
  • Niezawodna ochrona lampy. Dopasowane abażury w kuchni, łazience, do montażu na werandzie. Wilgoć nie przenika do urządzenia, kondensat nie tworzy się, gdy temperatura spada. Najważniejsze jest, aby wybrać model o pożądanym stopniu szczelności (od IP44 i powyżej).
  • Praktyczność. Oprawy sufitowe, solidne plafony, których cena cały czas pozostaje przystępna, są łatwe do czyszczenia z osiadającego brudu.

Nowoczesny plafon led

Plafony sufitowe to nowoczesny i przemyślany zakup. Wśród różnorodności ofert można kupić nowoczesny plafon sufitowy okrągły, w postaci półkuli lub kuli, urządzenia w postaci abstrakcyjnych figur, wielokątów itp. Ich główną różnicą w stosunku do innych kategorii lamp jest bezpośredni montaż do sufitu bez zawieszenia, uchwytów, prętów, sznurów.


Nowoczesne plafony sufitowe

Plafon sufitowy w kolorze bieli lub czerni wyprodukowany z włókna szklanego przypominający formą kopułę jest niezwykłym rozwiązaniem, które sprawdzi się w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Również właściciele klasycznie urządzonych pomieszczeń mogą wprowadzić te nasze plafony do wystroju swojego mieszkania. Rzeźbiony gipsowy odlew przedstawiający roślinne motywy doskonale odnajdzie się w takiej tradycyjnej aranżacji.

Nowoczesne plafony do kuchni

Lampa sufitowa w formie plafonu posiadająca wiele źródeł światła i efektowny srebrny półprzejrzysty szklany klosz ozdobiona paciorkami delikatnie zwisającymi z oprawy zapewnia ciekawe rozpraszanie światła. To dekoracyjne oświetlenie będzie wykwintnym uzupełnieniem salonu, sypialni a także przestronnej jadalni. Nasz sklep internetowy oferuje solidne lampy stołowe, wiszące lampy, sufitowe plafony, oświetlenie sufitowe, żarówki led - to nie jedyne źródło światła.

Więcej
Pokaż 1 - 16 z16 prezentów