Łóżka z płyty 

Łóżka z płyty

Łóżko z płyty

Większość łóżek, jakie oferują sklep meblarski jest wykonywanych z drewna lub drewnopodobnych płyt pilśniowych lub wiórowych. Materiały te odznaczają się trwałością i są powszechnie wykorzystywane do produkcji mebli. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj materiały, z jakich mogą zostać wykonane łóżka. W sypialni znajdzie się ...

Łóżko z płyty

Większość łóżek, jakie oferują sklep meblarski jest wykonywanych z drewna lub drewnopodobnych płyt pilśniowych lub wiórowych. Materiały te odznaczają się trwałością i są powszechnie wykorzystywane do produkcji mebli. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj materiały, z jakich mogą zostać wykonane łóżka. W sypialni znajdzie się dzięki temu łóżko trwałe, wygodne i spełniające wszystkie oczekiwania. Można zdecydować się na łóżko z płyt z litego drewna. Do produkcji stosuje się płytę z jednego rodzaju drewna.

Łóżka z płyty do sypialni

Nie oznacza to jednak, że takie meble są trwalsze niż te wykonane z płyty wiórowej lub pilśniowej. Tak naprawdę wszystko zależy od materiału, który został użyty do produkcji, a także od sposobu wykończenia. Najtańszym materiałem, z którego może zostać wykonane łóżko jest płyta sosnowa. Nie możemy od jednej jednak oczekiwać, że będzie tak wytrzymała i odporna na uszkodzenia, jak płyty MDF czy HDF. Łóżko może zostać wykonane także z klejonego drewna.

Łóżka z płyty z pojemnikiem

Uważane jest ono za grubsze od litego. Składa się z kilku połączonych warstw drewna. Wybierając łóżko z takiego materiału zapłacisz mniej, niż za łóżko zrobione z litego drewna. Jeżeli chodzi o jakość, to wszystko zależy od zastosowanego do produkcji materiału. Nie można tutaj generalizować. Na pewno na takim łóżku nie będą widoczne sęki i przebarwienia. Łóżko będzie miało jednolity kolor.

Łóżka z płyty meblowej

Jeżeli na osiągnięciu takiego efekty Wam zależy, łóżko z drewna klejonego jest najlepszym wyborem. Łóżko może zostać wykonane także z płyt wiórowych, czyli powstających z włókien sklejonych przy użyciu żywicy. Odbywa się to pod dużym ciśnieniem oraz przy wykorzystaniu wysokiej temperatury. Jakość płyty wiórowej w dużej mierze zależy od jej grubości. Powszechnie wykorzystywane są płyty OSB. Są one jednak dość cienkiej i niezbyt wytrzymałe. Lepiej zdecydować się na płyty wielowarstwowe, czyli laminaty.

Łóżka do sypialni z płyty

Bardzo często spotykane są łóżka wykonywane z płyt pilśniowych. Powstają one w procesie spilśniania, czyli formowania rozwłóknionej tkanki drzewnej. Odbywa się to pod dużym ciśnieniem i przy zastosowaniu wysokiej temperatury. Odznaczają się dużo wyższą wytrzymałością i odpornością niż płyty wiórowe. Głównie dlatego, że są produkowane z bardziej rozdrobnionego materiału. Najczęściej wykorzystywane są płyty LDF oraz MDF.

Łóżka z płyt bardzo często znajdują swoje stałe miejsce w polskich sypialniach. Prezentują się w bardzo klasyczny sposób. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej standardowych sypialni. Nie ma żadnych problemów z wkomponowaniem takiego łóżka w aranżację przestrzeni. Dlatego są one tak popularne, a przez to ogólnodostępne.

 

Więcej
Pokaż 1 - 9 z9 prezentów