Kominki 

Kominki

Kominek elektryczny

Wiele osób poszukujących funkcjonalnych i dekoracyjnych urządzeń wybiera kominki elektryczne do salonu. Jednak od razu rodzi się pytanie, który rodzaj wybrać: kominki bio czy kominki 3D. Nowoczesne kominki są jednymi z najpopularniejszych sprzętów, które mogą odtwarzać naturalny płomień. Zanim ktoś zdecyduje się na konkretny ...

Kominek elektryczny

Wiele osób poszukujących funkcjonalnych i dekoracyjnych urządzeń wybiera kominki elektryczne do salonu. Jednak od razu rodzi się pytanie, który rodzaj wybrać: kominki bio czy kominki 3D. Nowoczesne kominki są jednymi z najpopularniejszych sprzętów, które mogą odtwarzać naturalny płomień. Zanim ktoś zdecyduje się na konkretny typ kominka eko, powinien przynajmniej mieć ogólne pojęcie o tym, jak działają, jakie funkcje zapewniają, oceniać ekonomię, bezpieczeństwo i użyteczność


Zalety kominków bio

Nowoczesne kominki bio są ognioodporne, ich instalacja nie wymaga ani fundamentu, ani komina, nie zużywają energii elektrycznej, a ogromny zakres pozwala każdemu wybrać produkt zgodnie ze swoim gustem i preferencjami. W przypadku kominka eko zapewni on w salonie blask prawdziwego ognia. Wewnątrz konstrukcji znajduje się specjalny palnik zasilany przyjaznymi dla środowiska biopaliwami, które mogą podtrzymywać palenisko bez uwalniania jakichkolwiek szkodliwych związków do atmosfery. Bioetanol jest stosowany, jako paliwo, którego użycie nie wymaga instalowania specjalnych ekstraktów i jest dozwolone do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych.


Zastosowanie kominków bio

Kominek bio jest często używany w mieszkaniach i domkach. Zainstalowanie go będzie znacznie tańsze niż kominka na drewno. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że płomień w kominku jest prawdziwy, dlatego konieczne jest zapewnienie środków bezpieczeństwa przeciwpożarowego po włączeniu paleniska. Nie należy umieszczać kominka w salonie w pobliżu urządzeń i przedmiotów łatwopalnych.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kominków eko działających na paliwie ekologicznym: podwieszane, wpuszczane, blatowe, wolnostojące. Dla każdego wnętrza można szybko znaleźć odpowiedni kominek elektryczny  eko, który stworzy wyjątkowy komfort w pomieszczeniu i stanie się głównym jasnym akcentem.

Zasada działania kominka 3D elektrycznego

Zasada działania kominka elektrycznego zależy od różnych podgatunków tej klasy, ale ogólnie rzecz biorąc, jest ona umieszczona w samej jej nazwie urządzenie jest zasilane z sieci elektrycznej 220 V. Aby urządzenie działało, wystarczy podłączyć je do gniazda i cieszyć się efektem płomienia, odtwarzanego przez ekran.

Kominek elektryczny jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i zwierząt, płomień nie może się poparzyć Kominek 3D nie emituje szkodliwych produktów spalania, nie wymaga instalacji dodatkowych wyciągów ani instalacji wentylacyjnej i kanałowej. Jest łatwy w instalacji i obsłudze. Zestaw zawiera kominek i portal. Kominki elektryczne 3D są: stojące, montowane na ścianie, wbudowane klasyczne, wbudowane kasety, wielopunktowe, samodzielne ogniska.


Zalety kominka 3D, które czynią go opłacalnym i praktycznym zakupem

  • Realistyczny płomień wygląda naturalnie, prawie nie do odróżnienia od naturalnego i za każdym razem pali się inaczej. W kominkach elektrycznych 3D każda chwila palenia jest wyjątkowa.
  • Łatwa jest instalacja kominków elektrycznych, mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu, ponieważ nie ma potrzeby budowania bazy kominkowej i komina. W razie potrzeby w ścianie można osadzić ogniska 3D. Efekt ognia będzie wyraźnie widoczny z dowolnego punktu w dowolnym świetle.
  • Kominki elektryczne 3D z efektem żywego ognia nie wymagają starannej konserwacji i nie są źródłem brudu, kurzu i sadzy. Od użytkownika wymaga się jedynie zmiany wody w odpowiednim czasie i okresowego czyszczenia generatora pary specjalną szczotką.
  • Przyjazne dla środowiska kominki do salonu są wybierane przez tych, którzy dbają o zdrowie swoich rodzin i ochronę środowiska. Pracując z generatorem pary, nie zanieczyszczają powietrza, w przeciwieństwie do klasycznych kominków gazowych i drewnianych, i nie wymagają uzupełniania paliwa łatwopalnego, jak i biopaliwa.

Kominki elektryczne - Ogrzewanie i nawilżanie powietrza


Kominki elektryczne 3D pracują w dwóch trybach: dekoracyjnym i jako ogrzewanie. Moc tego modelu jest wystarczająca, aby ogrzać pokój poza sezonem, nie powoduje wysuszania powietrza w pomieszczeniu, a nawet lekko go nawilżają. Taki kominek eko z reguły składa się z dwóch części: bezpośrednio odtwarzających efekt ognia z trójwymiarowego paleniska i portalu (obramowanie paleniska) wykonanego z drewna lub kamienia. Do paleniska, można wybrać portale w różnym stylu, dzięki czemu elektryczny kominek z łatwością wpasuje się w design każdego wnętrza. Elektryczne kominki z efektem 3D są rozmieszczone w zasadniczo inny sposób. Imitacja ognia w nich wygląda dużo bardziej obszernie i realistycznie, dzięki specjalnej zasadzie działania wbudowanej generatora pary, który zapewnia oszałamiający efekt żywego płomienia.

Mogłeś nas znaleźć wpisując: eco led, wkłady kominkowe, kominki gazowe, 890 00, wkład kominkowy, dimplex, orzech, piece, akcesoria, zabudowy, 2019, zobacz, malejąco, wkłady, czarny, rosnąco, wkład, biały, sklep.
 

Więcej
na stronę
Pokaż 1 - 24 z51 prezentów
zostaw swój numer